ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНА ОСВІТА
( 2017-2018 навчальний рік )

0
державних професійно-технічних навчальних закладів
0
закладів інших форм власності
0
професій
0
кваліфікованих робітників щорічно
Професійно-технічна освіта області представлена 19 державними професійно-технічними навчальними закладами та 2 навчальними центрами при установах покарань (далі − ПТНЗ), що підпорядковані Міністерству освіти і науки України та 62 закладами профтехосвіти інших форм власності і підпорядкування.
Image
Image
Image
Середньорічний контингент державних ПТНЗ становить близько 8 тисяч учнів і слухачів, які навчаються за 109 професіями.
Image
Image
Щорічно державні ПТНЗ випускають більше 4 тисяч кваліфікованих робітників, з яких 85 відсотків одержують кваліфікацію з двох-трьох професій.
Image
Image
Image

ПТНЗ оперативно реагують на зміни ринку праці ліцензуванням нових професій. Так, протягом 2016-2017 навчального року нові професії ліцензував ДНЗ «Уманський професійний ліцей» («Верстатник широкого профілю», «Токар») та ДНЗ «Городищенський професійний ліцей» («Перукар (перукар-модельєр)»).

 З метою створення умов для творчого самовдосконалення, виявлення та підтримки молоді у 2016/2017 навчальному році проводились:

  • обласні етапи Міжнародних конкурсів – з української мови ім. П. Яцика, та мовно-літературний учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
  • обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професій «Маляр», «Перукар», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Флорист», «Кондитер»;
  • обласні конкурси: «На кращу систему роботи соціально-психологічних театрів професійно-технічних навчальних закладів», на кращу волонтерську справу «Ми – Українці», «Стежками історичної та культурної спадщини регіону» та інші.
Image
Image
Image
Колектив ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей» взяв активну участь у роботі VII Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2016». Конкурсна робота в номінації «Інноваційні форми розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у закладах освіти» відзначена Дипломом і золотою медаллю Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.
 Для наближення практичного навчання до виробничих умов, формування в учнів додаткових професійних компетентностей створені і функціонують:
  • навчально-практичний комплекс «Сучасний фермер» (ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей»);
  • Міжрегіональний навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій (ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій»);
  • навчально-практичний будівельний центр «ХЕНКЕЛЬ БАУТЕХНІК (Україна)» (ДНЗ «Черкаський професійний ліцей»).
Image
Image

 Навчально-виробничий процес у ПТНЗ забезпечують 383 викладачі, 445 майстрів виробничого навчання.

 Протягом 2016-2017 навчального року працювали 55 гуртків і 63 спортивних секцій, які охоплюють 85% контингенту.

 Учні ПТНЗ, які потребують проживання у гуртожитку стовідсотково і безоплатно забезпечені ним.

0
викладачів
0
майстрів виробничого навчання
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login