Нова українська школа

0
іноваційних шкіл
0
кабінети ЛЕГО
0
шкільних автобусів
0
3 млн. грн виділено з обласного бюджету
Нормативно-правова база
  1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №903-з "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа"
  2. Постанова Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №588 "Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах"
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 №545  "Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр"
  4. Наказ МОН України від 16.08.2017 №1181 "Про затвердження експериментального навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють в межах дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти”
  5. Наказ МОН України від 13.07.2017 №1028 "Про проведення всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів"
  6. Наказ МОН України від 13.07.2017 № 1021 "Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у ЗНЗ І ступеня"
  7. Наказ МОН України від 11.07.2017 № 995 "Про типові навчальні плани для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів"
  8. Лист МОН України від 23.08.2017 № 1/9-450 "Щодо методичних рекомендацій для експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів"
  9. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р "Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року
  10. Пояснювальна записка до експериментального навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів

 В області реалізуються 5 регіональних програм у галузі загальної середньої освіти, у тому числі програми: підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти та впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».

 З метою створення умов для забезпечення підготовки конкурентоспроможного випускника сучасної школи в області створено 7 опорних шкіл (Білозірська об’єднана територіальна громада, Городищенський, Катеринопільський (2), Маньківський (2), Монастирищенський райони).

Image
Монастирищенський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів "Ліцей "Ерудит"
Image
Катеренопільський ліцей
Зросла кількість закладів освіти з інклюзивною формою навчання. Їх мережа нараховує 102 заклади.
Image
Image
Канівська загальноосвітня школа I-III ступенів № 4
 Функціонує 29 інноваційних шкіл, 28 із них забезпечено мультимедійним обладнанням та у рамках реалізації проекту ДФРР придбано сучасне комп’ютерне обладнання для 84 кабінетів фізики, хімії та біології.
Image
Image
Черкаська гімназія №9 ім. О. М. Луценка
Image
Кабінет фізики Золотоніської спеціалізованої школи №2 інформаційних технологій
Image
Image
Кабінет фізики. Черкаська гімназія №9 ім. О. М. Луценка
Image
Image
Кабінет географії. Опорна школа - Городищенська ЗОШ I-III ступенів №3
Image
Image
Кабінет математики. Опорна школа - Городищенська ЗОШ I-III ступенів №3
 Всього в закладах освіти нараховується 24 кабінети ЛЕГО, 7 шахових кабінетів. У 2017 році в рамках реалізації означених програм для шкіл області придбано, на засадах співфінансування 15 наборів робототехніки ЛЕГО (з обласного бюджету виділено близько 3 млн. грн.); 3 шахові кабінети; 13 навчальних кабінетів (математики, фізики, біології, географії, інформатики, «Захист Вітчизни» та інші); 5 лінгафонних кабінетів; 990 комп'ютерів, у тому числі 23 навчальні комп'ютерні комплекси.
Image
Черкаська гімназія №9 ім. О. М. Луценка
Image
Image
Шаховий кабінет. Корсунь-Шевченківська ЗОШ I-III ступенів №1
Image
Image
Кабінет Захисту Вітчизни. Городищенська ЗОШ I-III ступенів №3 (мультимедійний комплекс "Віртуальний тир" з макетами автоматів)
Image
Image
Лінгафонний кабінет. Городищенська ЗОШ I-III ступенів №3

 Усі заклади загальної середньої освіти, шкільні бібліотеки комп’ютеризовані та підключені до мережі Інтернет.

 Стовідсотково охоплено підвезенням до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності. Забезпечено підвезення учнів до опорних шкіл 12 автобусами.

Image
КЗ "Михайлівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Черкаської обласної ради"

Всього в області нараховується 196 шкільних автобусів. У 2017 році придбано 8 одиниць автотранспорту (7 на умовах співфінансування (50 % − за рахунок залишків освітньої субвенції, 50 % − за рахунок коштів місцевих бюджетів) та один для Єрківської ОТГ за кошти місцевого бюджету).

 Педагогічні та учнівські колективи 126 закладів освіти області беруть участь у дослідно-експериментальній роботі, з них 40 – у експериментах всеукраїнського рівня, 86 – регіонального.

 88 колективів реалізують науково-педагогічні проекти, 16 з яких всеукраїнського масштабу. Загалом інноваційною діяльністю в різних напрямах охоплено 214 закладів освіти.

 У січні 2017 року вперше в Україні на Черкащині відбувся регіональний турнір з робототехніки ЛЕГО „FIRST LEGO League“, у якому взяло участь 10 учнівських команд області. У березні 2017 року дві команди інноваційних шкіл Черкаської області (Золотоніська гімназія імені С. Д. Скляренка Золотоніської міської ради та Черкаська гімназія № 9 імені О. М. Луценка Черкаської міської ради) стали переможцями Всеукраїнського фестивалю „ROBOfirst“ і досить успішно представили Україну у Відкритому Європейському чемпіонаті FIRST LEGO League в Данії.

Image
Image
У вересні 2017 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» розпочав діяльність перший в Україні навчально - тренінговий центр STEM-освіти.
Image
 У Центрі функціонують 2 кабінети робототехніки: центр Lego-education, тренінговий центр, а також ресурсний центр та навчально-тренінгова аудиторія.
Image
Image
Кабінет ЛЕГО Катеринопільський ліцей
Триває підготовка освітнього середовища для впровадження нового державного стандарту початкової школи.
Image
Image
Кабінет початкових класів. Золотоніської спеціалізованої школи №2 інформаційних технологій
Image
Кабінет для учнів початкової школи. Черкаська гімназія №9 ім. О.М.Луценка
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login